Meme Estetiği

Meme Estetiği

Meme Estetiği

Meme Büyütme Estetiği

Meme Küçültme Estetiği

Meme Dikleştirme Estetiği

Jinekomasti (Erkeklerde Meme Büyümesi)

Estetik Ameliyatlar

Meme Estetiği

Meme yüzyıllar boyunca kadınlarda çok daha belirgin olmak her iki cinste çok önemlidir. Mitolojik Tanrıça Artemis heykelleri incelenecek olursa çok memeli bir yapıda olduğu görülür. Meme dişiliğin ve doğurganlığın, ayrıca gücün sembolüdür. Anadolu uygarlıklarında da büyük meme doğurganlık ve bereket sembolü olarak karşımıza çıkar.

Meme bir kadın için sadece vücudun bir kısmı değil kendini ifade etmede kullandığı bir yapıdır. Bu yapıyla ilgili kendinde gördüğü bir problem özgüven sorunu oluşturur. Kişinin sosyal ve çalışma hayatını da bu problem derinden etkiler. Meme kaybı bir kadın için ayrıca büyük bir travmadır. Memenin boyutu, şekli ve formu estetik ameliyatlarla kişiye uygun hale getirilir. Kişinin isteği ve beklentisine göre bu daha farklı da olabilir. Örneğin kişi vücuduyla orantılı olmasa da daha büyük veya küçük meme isteyebilir.

Meme estetiği ile ilgili ameliyatlar şu kısımlara ayrılır;

  • Meme büyütme ameliyatları
  • Meme küçültme ameliyatları
  • Meme dikleştirme ameliyatları
  • Asimetrik veya tübüler meme düzeltme ameliyatları

Meme ameliyatlarında dikkate alınan kriterler nelerdir?

Memenin yapısı, dokusu, kıvamı, cildinin durumu, büyük veya küçük olma dereceleri, meme başlarıyla memenin altındaki katlantının ilişkisi, memelerin birbiriyle asimetrik olup olmadıkları, meme başlarının durumları, kişinin yaşı, kilosu, boyu, göğüs duvarının öne çıkık veya içeri çökük olup olmadığı, daha önce emzirip emzirmediği, ailede meme kanseri olup olmadığı gibi pek çok faktör ameliyatın planlanmasında önemlidir.

Meme estetik ameliyatlarında temel hedefler vardır. Bunlar kişinin beklentisi ve isteği ile uyumlu, simetrik özellikte, sarkması olmayan, uygun hacimde ve dolgunlukta, yapılabilecek en az kesi ile yapılmış, kişinin vücut yapısına en uygun olan ve emzirme yeteneğini bozmayan ve nihayetinde en az iz ile iyileşen bir ameliyatı gerçekleştirmektir.

Meme estetiği, estetik cerrahın adeta sanatını konuşturduğu bir ameliyat sınıfıdır. 3 boyutlu değerlendirme, ölçü ve simetriyi oluşturma becerisi gerektiren bir ameliyat olduğu için farklı ellerde örneğin aynı cc protez ile dikleştirme ameliyatı sanki çok farklı ameliyatlarmış gibi sonuçlar verebilir. Estetik meme ameliyatlar, cerrah için kolay gözüken ama güzel sonuç almanın hiç de kolay olmadığı ameliyatların başında gelir.

Şimdi randevu alın!

Sorularınız, randevu talepleriniz için aşağıdaki formdan bizimler iletişime geçebilir, randevu oluşturabilirsiniz.