Kulak Estetiği

Kulak Estetiği
Estetik Ameliyatlar

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Klasik yöntem ile yapılan otoplasti (kepçe kulak ameliyatı) estetik ameliyatlar içerisindeki en basit işlemlerdendir. Kulak estetiği ameliyatı ölümcül riskler taşımayan, hastaya lokal anestezi uygulanarak en fazla 1 saatte yapılan bir kulak ameliyatıdır.

Kepçe kulak: öne doğru yayvanlaşan kulak kıkırdağına denir. Kepçe kulak ameliyatı estetik açıdan hoş durmayan bu kıkırdak yapısının kesilerek ya da fala kıkırdak alınarak kulağın arkaya doğru itilmesi olayıdır.

Kepçe kulak ameliyatları her yaşta herkese rahatlıkla yapılabilir. Otoplasti için alt limit 6 yaştır, üst yaş limiti ise yoktur. Yıllarca kepçe kulakla yaşamış olan hastalarımız bu sorundan bir saatlik bir operasyonla kurtulur.

7-8 yaşlarında kepçe kulak sorunu olan bir çocuğun henüz okula başlamadan kepçe kulak ameliyatı yapılmasını tavsiye etmekteyim. Bunun nedeni ise bir saatte ömürlük olarak kurtulabileceği bir sorun için çocuğun psikolojisini sarsacak olaylar yaşamasını engellemektir. Kulakları yüzünden arkadaşlarının dalga geçmesi küçük yaşlardaki o çocukları oldukça etkiler. Bu durum çocuğun sosyalleşmesinde ve psikolojisinde sorunlara neden olabilir. Kepçe kulak ameliyatını mümkün olan en erken zamanda yapmakta fayda vardır.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası

Kepçe kulak estetiği sonrasında bandaj uygulaması yapılır. Bu bandaj ortalama olarak bir hafta kulakta kalır. Kepçe kulak ameliyatından bir hafta sonra kontrole gelen hastamın hem kulaklarının son durumunu gözden geçiririm hem de bandajı çıkarırım. Hasta artık kepçe olmayan kulakları ile normal hayatına devam eder.

Bandajın kullanıldığı bir hafta süresince kulakları sudan ve fiziksel temaslardan korumak gerekir. Çünkü fiziksel temas, kepçe kulak ameliyatında yaptığımız işleme zarar verebilir ve ileride kulaklarda sorunlara neden olabilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı ne kadar?

Otoplasti fiyatları, kulakta oluşan şekil bozukluklarına göre farklılık göstermektedir. Bu kepçe kulak ameliyatı öncesinde sizi muayene etmem gerekir.

İşlem öncesi muayene olmak, detayları görüşmek ve kepçe kulak ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak için sizi kliniğimize bekleriz.

Kepçe kulak ameliyatı kalıcı mı?

Kulaklar yüze estetik güzellik katan organlarımızdandır. Kepçe kulaklar ise çoğu zaman kişide sosyalleşme ve özgüven sorunlarına, kendini çirkin hissetmeye neden olur. Kepçe kulak ameliyatı ile kişi kepçe kulak sorunundan kalıcı olarak kurtulur.

Kepçe Kulaklar Ameliyatsız Düzelir mi?

Kepçe kulakların düzeltilmesi başarılı ve kalıcı biçimde sadece ameliyatla mümkündür. Diğer yöntemleri önermiyorum, diğer yöntemlerin başarısı düşük ve zararlı olma ihtimalleri vardır.

Şimdi randevu alın!

Sorularınız, randevu talepleriniz için aşağıdaki formdan bizimler iletişime geçebilir, randevu oluşturabilirsiniz.