Göz Kapağı Estetik Ameliyatları

Göz Kapağı Estetik Ameliyatları
Estetik Ameliyatlar

Göz Kapağı Estetik Ameliyatları

Bu ameliyatlar üst ve alt gözkapağı ameliyatları olmak üzere iki bölümde incelenebilir. Bu iki ameliyat birlikte de yapılabilir.

Göz kapaklarının ameliyat öncesi dikkatli şekilde değerlendirilmesi gerekir. Kolay görünen fakat incelik, tecrübe gerektiren operasyon grubundandır. Göz kapağı katlantıları, cildin gevşeklik ve fazlalık derecesi, diğer çevre yapılarla olan ilişkileri ayrıca değerlendirilmesi gereken durumlardır.

Ameliyat öncesinde en son ne zaman botox uygulandığı bilinmelidir. Hastanın kan sulandırıcı veya antinflamatuar ilaç kullanıp kullanmadığı, kanamayı arttıran bitki çayı, ürünü kullanıp kullanmadığı öncesinde bilinmelidir.

Üst göz kapağını değerlendirirken deride ne kadar fazlalık olduğu, kas sarkması ve kaş düşüklüğü olup olmadığı, destekleyici yağ dokusunun durumu değerlendirilmelidir. Alt göz kapağında ise ilaveten orta yüzün durumu da değerlendirilir.

Videoyu oynat

Gözkapağı ameliyatları sonrasında bilmeniz gereken bazı durumlar

  • Ameliyat sonrası genellikle belirgin bir iz kalmaz
  • Uzun yıllar gözkapağı sorunu yaşamazsınız ama ilerleyen yıllarda tekrar bir işlem gerekebilir.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı (Blefaroplasti)

Oturur pozisyonda öncelikle göz kapağınız üzerinde bir çizim yapılır. Ne kadarlık bir cilt dokusunun çıkarılacağı belirlenir. Sonrasında yatar pozisyonda gerekli cerrahi hazırlıklar yapılır. Küçük bir cerrahi örtü örtülür. Bazı durumlarda sedasyon gerekli olursa uygun şekilde yapılır. Belirlenen gözkapağı bölgesine lokal anestezi uygulanır. Sonrasında yarım saat-45 dk bir sürede tamamlanır. Kesi üzerine özel bir bant yapıştırılır. Ameliyattan sonra lokal buz uygulamanızı isteriz. Ertesi gün yüzünüzü yıkayabilirsiniz. 2 gün sonra kliniğimize davet eder ve bantları genellikle alırız. Çok ince olan cerrahi sütürleri ise 1 hafta sonra kliniğimizde alarak işleminizi tamamlamış oluruz. Hafif şişme ve morluklar görülebilir ve geçicidir.

Alt göz kapağı ameliyatı (Blefaroplasti)

Alt göz kapağı ameliyatları daha komplike ameliyatlardır. Bu nedenle lokal anestezi ile yapılabilirse de genellikle hastanede genel anestezi veya sedasyon eşliğinde lokal anestezi ile uygulamaktayım. Alt göz kapağı ameliyatlarında cilt fazlalığı çıkarılmasının yanısıra, gözaltı torbalarına da müdahale edilebilir. Kantopeksi denilen ve “badem göz estetiği” denilen işlemle de kombine edilebilir.

Şimdi randevu alın!

Sorularınız, randevu talepleriniz için aşağıdaki formdan bizimler iletişime geçebilir, randevu oluşturabilirsiniz.