Selülitlerden Kurtulmak Artık Mümkün Mü?

Selülit, derinin alt tabakasındaki yağ dokusunun sıkışması sonucu kan dolaşımının engellenmesi nedeniyle derinin üst kısmında portakal kabuğuna benzer bir görünümün ve pütürlü bir dokunuş oluşmasına denir. Deriye dokunulduğunda cildin pürüzlü ve sertleşmiş olduğu görülür. Selülit, her 10 kadından 9’unda görülen bir sorundur. Ergenlik çağından itibaren, kilolu yada zayıf her yaştaki kadında görülebilir; fakat kilolu kişilerde, selülitin deride oluşturduğu bozukluk daha belirgin olur. Çoğunlukla kalça, basen, dizin ve bileğin iç kısımları, baldırların arkasında kendini gösterir. Selülit oluşumunun bir çok sebebi vardır. Başlıca nedenleri; kötü beslenme alışkanlıkları, sigara ve alkol kullanımı, hareketsizlik olmakla birlikte, hormonal-genetik faktörler,kan dolaşımı bozuklukları, bağ dokusu zayıflığı da selülitin oluşma sebepleri arasındadır.

Artık son yıllarda selülit tedavisinde diyet-cihaz kombinli tedaviler önerilmekte ve çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Selülitin diyet tedavisinde; su tüketimi çok önemli bir rol oynamaktadır. Günde en az 2 litre su tüketimi gerekli ve önemlidir. Su kan dolaşımını hızlandırır ve toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Gereğinden fazla tuz tüketimi de vücutta su tutulumunu arttırdığı için dolaşım bozukluğuna sebep olur ve selülit artışı kaçınılmaz olur. Selülit oluşumu ile savaşmak için su ve tuz tüketimine dikkat çektikten sonra diğer önemli nokta Organik sebze ve meyveler yemek, toksinlerin vücuttan atılması için doğru bir beslenme şeklidir. Bu taze sebze ve meyvelerin yüksek oranda bitkisel yararlı bileşikler içermesi, diyet lifinden zengin besinler olması ve selülitin çözülmesine yardımcı olacak mineralleri bulundurması mutlaka beslenmede yer alması gerekliliğini göstermiştir. Bezelye, taze yaban mersini, böğürtlen, kiraz, taze fasulye, mango, portakal, kabak, çilek, ahududu, kızılcık, greyfurt, elma, ıspanak, domates, rezene, dolmalık biber, kuşkonmaz ve havuç. Bu besinler yüksek miktarda esansiyel yağ asitleri ve antioksidanları içererek selülit ile mücadelede size yardımcı olabilir.

Diyet tedavisine yardımcı olarak kullanılan cihazla arasında son dönemde etkinliği ve faydaları sonuçlarla kanıtlanmış; TRİPOLAR RADYOFREKANS cihazıdır. Trilipo uygulamaları girişimsel olmayan vücut şekillendirme ve deri sıkılaştırma amaçlı en gelişmiş çözümlerdir. Sonuçları ilk uygulamadan hemen sonra görülür, ancak kesin sonucu görebilmek için bir dizi uygulamanın tamamlanması gerekecektir.

Uygulama üçlü bir etki mekanizmasının aynı anda işlemesi ile gerçekleşir:

1.etkisi kanıtlanmış radyo frekans etkisi ile yağların çözülüp salınması sağlanır. Radyo frekans yağ hücrelerini ısıtarak içeriğindeki yağı sıvı yağ olarak salgılatır. 2. Etkisi lenfatik drenaj sistemi sayesinde bu yağların doğal yoldan uzaklaştırılması sağlanır. 3.etkisi kollojen liflerin derhal sıkılaşmasını ve uzun dönemde de kollojen yenilenmesini sağlayan radyofrekans enerjisi yardımıyla derinin yeniden şekillenmesine yardımcı olur.

Cihazın etkinliğinin yüksek olmasını sağlayan “tripolar” radyofrekans sayesinde selülitlerden kurtulmak artık hayal değil