Kepçe Kulak Estetiği

Klasik yöntem kepçe kulak ameliyatları basit en fazla 1 saat süren lokal anestezi ile yapılabilen estetik müdahalelerdir. Ölümcül riskler taşımayan estetik ameliyatlardır.

Kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılır ?

Kepçe kulak ameliyatı genel olarak en basit anlatım şekli ile öne doğru yayvanlaşan kulak kıkırdağını estetik bir ameliyat ile keserek veya fala kıkırdak alınarak kulağın arkaya doğru itilmesi olayıdır. Kepçe kulak ameliyatları her yaştan herkes için rahatlıkla yapılabilir. Alt limit 6 dır. Ve genelde yaş grubu 7-8 yaşlarıdır.

Kepçe kulak sorunu olan bir çocuğun okula başlamadan bu ameliyatı yapması gerekir. Bunun nedeni arkadaşları arasında kulakları yüzünden dalga geçilmesini engellemektir. Bu dalga ve takılmalar küçük yaşlarda o çocukları oldukça çok etkiler. Bu yüzden büyümesinde ve psikolojisinde rahatsızlıklara neden olabilir. Bu yüzden bu ameliyatı en erken zaman da yapmakta fayda vardır.

Kepçe kulak ameliyatı sonrası

Kepçe kulak estetiği sonrasında bandaj uygulaması yapılır. Bu bandaj ortalama olarak bir hafta orada kalacaktır. Bu süre sonrasında doktora yapılan kontrol ziyareti ile hem kulakların son durumu gözden geçirilir. Hemde bandaj atılarak hasta kepçe olmayan kulakları ile normal hayatına devam eder.

Bandajın kullanıldığı bu süre de sudan ve fiziksel temaslardan kulakları korumak gerekir. Çünkü verilebilecek bir fiziksel temas, ileride kulaklarda sorunlara neden olabilir.

kepce-kulak-basari-oraniKepçe kulak ameliyatı başarı oranı

Klasik yöntem kepçe kulak ameliyatlarında başarı oranı oldukça yüksek olup yüzde 95 leri bulur. Bu başarı birazda doktorun kalitesi ve el pratikliği ile alakalıdır. (Bu verilen rakam bizzat kendime ait olup diğer doktor arkadaşları kapsamaz.) Kepçe kulak ameliyatları sonrasında oldu ki bu yüzde 5 lik gruba girdiniz. Böyle bir durumda da revizyon ameliyatını ücretiz yaptırabilirsiniz. Genelde kulak açılmaları yapılan ameliyatın eksikliği için değil, kişinin kulaklarında ki anormal durumdan kaynaklanır. Fakat bunun böyle olması bizi ücretsiz revizyon ameliyatı yapmamıza engel olmaz.

Kepçe kulak ameliyatını kimler yapar ?

Kepçe kulak ameliyatı estetik bir ameliyattır. Bu yüzden bu ameliyatı bir genel cerrahın yapması oldukça abest zaten doğru da değildir. Estetik plastik cerrahların eğitimi insan dokusuna en az zarar vererek işlem yapmayı hedefler. Bu yüzden yüze ve vücuda yapılan işlemlerin tamamını plastik estetik cerrahlar yapar.

Estetik cerrahlarından aslında yapmak istedikleri kendini geliştirdikleri ameliyatlar vardır. Biri burun estetiği üstüne bir şeyler yapmak ister. Biri kulaklar üzerine. 2 estetik cerrahın da bu ameliyatı rahatlıkla yapabileceğinden emin olunuz. Fakat biri kepçe kulak ameliyatını 5 bin kere yapmıştır biri 500 kere. Bu yüzden ameliyatlar arasında el pratikliği olan doktorlar hasta için fayda sağlar.

Kepçe kulaklar ameliyatsız düzelir mi ?

Kepçe kulak estetiği olan bir hasta için tek yok ameliyattır ve bu nettir. Bunun dışından bizde bu ameliyatı sıklıkla yaptığımız için, değişik yöntemler duyuyoruz. Bunlar japon yapıştırıcısı ile çift taraflı bantlar gibi değişik yöntemler vardır.

ameliyatsiz-kepce-kulak-tedavisiBu yöntemlerin hiçbiri uygun ve doğru değildir. Zaten kalıcı da değildir. Ayrıca kimyasal oldukları için oldukça zararlar işlerdir. Kesinlikle bu işlerin içine girmenizi tavsiye etmeyiz. Ameliyat olarak kalıcı estetik ve kulaklarınızın da tam da istediğiniz gibi kalıcı olması mümkün. Ameliyat olmayı tercih edebilirsiniz.