Kaş Kontür

Kaş kontur ünde 3 ayrı teknik vardır

1- Microblading ( el metod tekniği)
2-Micropigmentasyon kıl tekniği (Cihaz ile yapılan )
3-Tozlama tekniği (halk arasında pudralama ve kadife tekniği vs..diye bilinen)
Hangi tekniğin size uygun olabileceğini cilt yapınızı,kaş kıllarınızın yapısını ve nasıl bir görünüm elde etmek istediğinizi öğrenerek kısa bir sohbet sonrası karar veriyoruz.
Microblading (Kil Tekniği)ve Micropigmentasyon (Cihaz İle Yapılan kıl tekniği ) Arasındaki Farklar Nelerdir?
İkiside kıl tekniği olarak bilinir ancak birbirinden çok farklı işlemlerdir. Micropigmentasyon cihaz ile yapılan bir uygulamadır. Micro incelikte ki iğne ile kıl yönünde kıl efekti verilerek derinin iki tabaka altına yerleştirilen organik boya işlemidir. Ancak kullanılan cihazın kalitesi ve iğne çeşidi kişinin cilt yapısına uygun iğne seçimi açısından önemlidir. Her kalıcı makyaj cihazı kıl tekniği yapmaya uygun değildir.
Cihazla yapılan uygulamalar cilt yapısına bağlı olarak 1 ile 3 yıl arası kalıcıdır. Microblading dediğimiz uygulama herangi bir elektrik aleti olmayıp çelik bir kalemin ucunda toplu bir iğneden oluşan adı üstünde ”blade” yani jilet şeklinde keskin bir alet ile kıl görünümlü kesikler atılarak üstüne boya sürülen işlemdir. Elimizin ağırlığınca daha yüzeysel yapıldığı için derinin bir üst tabakasında daha canlı kıl görünümü elde edilir.